TOP 10 Rotterdam

9 maja 2023

Jeśli jesteście w poszukiwaniu nowych miejsc do zwiedzania i odkrywania w Holandii, to Rotterdam jest idealnym wyborem! Ta dynamiczna i nowoczesna metropolia oferuje wiele ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Dlatego przygotowaliśmy dla Was materiał wideo, w którym znajdziecie 10 najpopularniejszych miejsc w Rotterdamie, które z pewnością zrobią na Was wrażenie.

1. Erasmusbrug Rotterdam

To nowoczesny most, który łączy centrum Rotterdamu z dzielnicą Kop van Zuid. To jedna z najważniejszych atrakcji miasta i idealne miejsce, by podziwiać panoramiczne widoki na Rotterdam.

2. Markthal Rotterdam

To wspaniałe miejsce, gdzie można spróbować różnych smaków z całego świata. Jest to nie tylko targ, ale także budynek mieszkalny, który warto zobaczyć ze względu na swoją niezwykłą architekturę.


3. Hotel New York Rotterdam

Kiedyś był to budynek głównego biura holenderskiej linii morskiej. Dziś to piękny hotel z restauracją, barami i tarasami z widokiem na rzekę i most Erasmusbrug.


4. Euromast Rotterdam

To najwyższa wieża widokowa w Holandii. Znajduje się ona w parku Euromast, gdzie można podziwiać piękne widoki na miasto.


5. SS Rotterdam 

To były statek pasażerski, który został przekształcony w piękny hotel z wieloma udogodnieniami. Można tu zobaczyć wiele ciekawych elementów z czasów, gdy statek pływał po oceanach.


6. Witte Huis Rotterdam

To budynek z białą fasadą, który jest jednym z najstarszych w Rotterdamie. Warto zobaczyć go ze względu na jego piękną architekturę i historyczną wartość.


7. Depot Boijmans Rotterdam

To nowoczesne muzeum sztuki, które mieści się w spektakularnym budynku. Tutaj można zobaczyć wiele ciekawych eksponatów i dzieł sztuki.


8. Cube House Rotterdam

To mieszkania w kształcie sześcianów, które zostały zaprojektowane przez architekta Piet Bloma. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w Rotterdamie.


9. Het Kralingse Bos

To piękny park, w którym można spacerować, biegać lub jeździć na rowerze. Znajduje się tu także wiele udogodnień, takich jak place zabaw i kawiarnie.


10. Witte de Withstraat Rotterdam

To ulica, która słynie z wielu restauracji, barów i sklepów. To idealne miejsce, by zjeść pyszne jedzenie i zrobić zakupy.

Rotterdam to miasto, które z pewnością przypadnie Wam do gustu!

Odwiedz nasz kanal na YouTube