Porady & Wskazówki dotyczące pracy w Holandii

14 października 2022

Porady & Wskazówki dotyczące pracy w Holandii

Zainteresowany praca w Holandii? Flexcraft z przyjemnością opowie Ci na tym blogu więcej o tym, jak wygląda praca w Holandii i czego możesz się spodziewać. Przeprowadzka za granicę do pracy to jedna z najlepszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Jeśli chcesz uczyć się nowych rzeczy i przekraczać granice, musisz wyjść ze swojej strefy komfortu. Wychodząc ze swojej strefy komfortu masz wrażenie, że naprawdę żyjesz! Czujesz strach, napięcie, entuzjazm i wiele więcej.

Podjęty krok w celu rozpoczęcia pracy w Holandii to duży krok. Praca w Holandii niesie ze sobą ogromne możliwości i korzyści. Zawieranie nowych znajomości, zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego, niezła pensja i wiele różnych możliwości pracy. Pracując w Holandii często będziesz musiał wyjść ze swojej strefy komfortu. Uczysz się wielu nowych rzeczy, takich jak kultura, nawyki, hierarchia w firmie itp. Gdy tylko zaakceptujesz nawyki w nowym środowisku, praca  stanie się coraz bardziej komfortowa. W ten sposób ciągle się rozwijasz i idziesz do przodu.

 

Te wskazówki i porady przygotują Cię do pracy w Holandii, a następnie będziesz całkowicie gotowy do pracy w Flexcraft.

1. Przygotuj dobre CV

Najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Za pomocą osobistego CV możesz na pierwszy rzut oka pokazać, kim jesteś, jakie jest Twoje doświadczenie zawodowe i jakie są Twoje cechy.   Wysyłając swoje CV do firmy, w której chcesz pracować, stajesz się profesjonalistą i zwiększasz swoje szanse na świetną pracę z dobrą pensją w Holandii.

2. Poznawaj kulturę

Holandia ma co roku wiele tradycji i zwyczajów. Wiele tradycji i zwyczajów jest zdeterminowanych wiarą i historią. Od świąt chrześcijańskich i obchodów Dnia Króla, po wykwintne posiłki z całą rodziną podczas Świąt Bożego Narodzenia. Dni świąteczne oferują co roku wiele „dni wolnych” dla mieszkańców Holandii. Poniżej znajdują się daty holenderskich świąt państwowych w roku 2023.

Nowy Rok

Niedziela, 1 Stycznia 2023

Wielki Piątek

Piątek, 7 Kwietnia 2023

Niedziela wielkanocna

Niedziela, 9 Kwietnia 2023

Poniedziałek Wielkanocny

Poniedziałek, 10 Kwietnia 2023

Dzień Króla

Czwartek, 27 Kwietnia 2023

dzień Wyzwolenia

Piątek, 5 Maja 2023

Dzień Wniebowstąpienia

Czwartek, 18 Maja 2023

Zielone Świątki

Niedziela, 28 Maja 2023

Poniedziałek Zielonoświątkowy

Poniedziałek, 29 Maja 2023

Boże Narodzenie

Poniedziałek, 25 Grudnia 2023

Drugi dzień świąt Bożego Narodzenia

Wtorek, 26 Grudnia 2023

3. Dowiedz się o manierach

Holenderska bezpośredniość to coś, co nie wszędzie jest szanowane. W Holandii to normalne, że przechodzisz od razu do sedna i mówisz jasno, ale może to cię zaskoczyć. Krytykując kogoś bądź wyrażając odmienna opinie, nie robimy tego złośliwie, tacy po prostu   jesteśmy- jako Holendrzy. Poświęć wystarczająco dużo czasu, kiedy masz spotkanie i weź pod uwagę różnice kulturowe.

4. Naucz się podstaw języka niderlandzkiego

Aby móc pracować w Holandii, dodatkowym atutem jest to, że znasz choć trochę język Holenderski. To znacznie ułatwia komunikację z kolegami, oczywiście w Flexcraft często jest to również możliwe w języku angielskim lub polskim, jednak nie wszędzie. Czy boisz się, że robisz to źle? To nie problem! My Holendrzy uważamy, że to bardzo dobrze gdy ktoś próbuje i chętnie mu pomagamy!

5. Infrastruktura w Holandii

W przypadku pracy w Holandii ważne jest również, abyś bezpiecznie dotarł do pracy. W Flexcraft zorganizujemy dla Ciebie wszystko, oraz dostaniesz służbowy samochód. Jeśli nie masz prawa jazdy, to również nie stanowi problemu i możesz korzystać z doskonałej komunikacji miejskiej w Holandii. Autobusem, pociągiem, tramwajem lub metrem można dojechać praktycznie w każde miejsce w kraju!

Więc! Teraz, po przeczytaniu tych porad i wskazówek, jesteś dobrze przygotowany do życia zawodowego w Holandii! Chcesz uzyskać więcej informacji na temat pracy w Flexcraft? Kliknij tutaj. Ciekawią Cię oferty pracy w Flexcraft? Naciśnij poniższy przycisk i zobacz aktualne oferty pracy.

Oferty pracy w Holandii